urbantrip

Valka-Gulbene-Zilupe

Džerijs: "Diemžēl ar to rakstīšanu nesanāk tik aktīvi, kā būtu gribējies - tieši pierobežas zonā internets ir visai reta parādība. Par to apsolos Jums varen daudz ceļa īpašo notikumu aprakstīt laikā starp projekta beigām un plānotās izstādes atklāšanu - sākot no svētdienas vakara. Jo iespaidu ir patiešām daudz, un arī īpašo mirkļu netrūkst. Šobrīd mūsu šodienas ekipāža (Džerijs, Jānis, Diāna) atrodas Rēzeknē - ar mašīnas purnu Zilupes virzienā. Runā, ka tur mūs gaidot viesu nams, kurā gulēt nāksies uz matračiem. Rīt tiksimies ar Latvijas-Krievijas robežsardzi, apskatīsim viņu darbacietu un uzzināsim notikumus iz šīs profesijas pārstāvju dzīves."
 • Current Music
  Lacrimosa - kaut kas "live"
urbantrip

Ainaži - Valka

Džerijs:
"Atceraties, kā es Jums vakar tā smuki samelojos, ka nav, ko bildēt? Muļķības, ir daudz - tikai vakar nebija tās īstās iedvesmas. Šodien būtu tik daudz ko pastāstīt, taču nav diemžēl daudz laika rakstīšanai. Še būs īsumā daži iespaidi. Startējot no Ainažiem, katra ekipāža sekoja savam maršrutam; mēs ar Annu braucām caur Staiceli. Ap Viķiem kādās mājās bildējām siena talcinieku, likās, tādā vietā nemaz varbūt elektrības nav, bet nē, vīram pat internets ievilkts esot. Viņa māja kādreiz esot bijusi "rajona centrs", kur bijis krogs, uz kuru citi ar zirgiem braukuši no Latvijas un Igaunijas. Taču ceļa gan īsta tur nav - kartē gan ir, taču tikai kā potenciāls, nevis reāls. Patiesībā tur ir ar karodziņiem iezīmēts pļavas sektors, pa kuru šļūcām uz mašīnas vēdera. Pēc pļavas mašīna nosprāga un kādu laiku negribēja ļauties iedarbināt - taču tomēr izķepurojāmies kaut kā. Iespaidu vēl ir daudz, ko stāstīt, taču laika, kā jau teicu nav - pacentīšos varbūt kādā citā brīdī tikt pie tīkla un uzrakstīt vairāk. Tur būs lērums visa kā - gan par Dieva pamestiem robežpunktiem, gan par sašautām mašīnām, gan par savdabīgiem cilvēkiem, gan par autobusu pieturām ceļā no nekurienes uz nekurieni un pārdomām par dzīvi. Uz tikšanos vēlāk!"
 • Current Music
  ne skaņas
urbantrip

pirmā diena

Pirmās dienas vakarā UrbanTrip kuģis ir pietauvojies kādā no Ainažu ostām, brašie pirāti izbiruši kur kurais - patiesību sakot, ir pagrūti uzreiz no pilsētas ierastā trokšņa pārmesties pierobežas klusumā un "iebraukt" tajā, kas tiks darīts tuvākajās nedēļās. Ainažu pusē pie igauņu robežas arī nav pārāk daudz lietu, kuras bildēt, lai gūtu iedvesmu. Ja nu vienīgi pa ceļam šosejas malā rastais mirušais stārķis... Un pēc skata ne vairāk dzīvībai tuvs alkofāgs uz kādas pieturas sola. Taču nē, šis tas jau ir rodams, taču traki traucē intensīvā saules gaisma. Vislabākais būtu doties bildēt tagad (11 minūtes pēc saules rieta) - taču nogurums dara savu. Taču pieredze rāda, ka pusnaktī atvērsies otrā elpa, un taps bildes. Rīt pastāstīsim Jums vairāk.
 • Current Music
  not a sound
urbantrip

priekšvakars

- rīt ap pusdienlaiku tiekamies ar iebraukušajiem ārzemniekiem Rīgas centrā un startējam Ainažu virzienā. Patiesi grūti pateikt, kā izdosies tuvākajās dienās blogot, taču cerība jau vienmēr ir uz to labāko.

- patiess prieks, ka beidzot Tas Notiks. Jo gatavošanās vienmēr mēdz būt nervozitātes pilna, kas beidzas līdz ar ceļa uzsākšanas brīdi. Jo vienkārši ir jau par vēlu satraukties :D
 • Current Music
  Prāta vētra - Ja tikai uz mani tu paskatītos
urbantrip

centrālā doma, starp citu

Laikā, kad pasaulē arvien redzamāka ir globalizācija, ir svarīgi apzināties piederību savai valstij, kā arī apzināties kopīgo identitāti - kas mēs esam. Mūsdienas rit attīstības laikmeta zīmē. Katru jaunu dienu tiek izgudrots kas jauns, līdz ar to cilvēki ir iemācījušies pieņemt jauno. Tā ir nemitīga attīstība, arī teritoriju ziņā. Nesen parakstītais Šengenas līgums praktiski padara visu Eiropu par vienu valsti. Tādējādi mūs, Eiropā dzīvojošos - par Eiropas pilsoņiem. Skaidra lieta, ka iekšzemē dzīvojošie dauz spēcīgāk apzinās savu piederību savai valstij un uzsver savu identitāti, tāpēc viņiem ES pilsonību pieņemt ir grūtāk. Taču kā ir ar cilvēkiem, kas visu savu dzīvi ir pavadījuši pierobežā? Tie, kuri ir pieraduši vakarā skatīties "Panorāmu", graužot cepumus, kas pirkti par Igaunijas kronām. Nesalīdzināmi atšķirīga ir šo cilvēku spēja pieņemt jauno. Arī to, ka esam Eiropas pilsoņi. Ne tikai Latvijas, bet nu jau arī Eiropas. Collapse )
urbantrip

Kopsavilkums uz 7. jūliju

Esam atgriezušies Rīgā pēc plānošanas semināra. Fotoceļš "Robeža, kas vieno", kurā piedalīsies fotogrāfi no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas un Īrijas, notiks jūlija beigās / augusta sākumā; plānotais maršruts - Latvijas sauszemes pierobežas zona, sākot no Ainažiem un beidzot pie Rucavas. Pēc tā noslēguma, domājams, tradicionāli sagaidīsiet arī izstādi - gan reālo, gan virtuālo. Visā gatavošanas, realizēšanas un pēcpasākumu laikā centīsimies regulāri blogot, lai Jūs būtu lietas kursā par notiekošo.
urbantrip

Līdz šim notikušie Fotoceļi

1. fotoceļš - "Daba pilsētā. Pilsēta dabā." (2005) [info]
2. fotoceļš - "Daugavas abas malas" (2006) [info]
3. fotoceļš - "Baltijas ceļš" (2007) [info]

ārpus Fotoceļiem r/a URBANTRIP nodarbojas arī ar citādiem projektiem un aktivitātēm; sīkāka informācija atrodama mājaslapā www.urbantrip.lv